09121050499 | 02155781833

لوازم یدکی دامپتراک

10 / 10
از 1 کاربر

لوازم یدکی دامپتراک دارای تنوع بالایی است. در ادامه این بخش از شرکت سرویس قطعه به معرفی انواع قطعات دامپتراک می پردازیم. دامپتراک برای حمل مواد معدنی و همچنین کلیه مصالحی که از معدن استخراج میشود کاربرد دارد. دامپتراک ابعاد بسیار بزرگی دارد و میتوان گفت ابعاد آن چند برابر یک کامیون است. دامپتراک در هر بار خاکبرداری میتواند از ۹۰ تا ۳۰۰ تن خاک را جابجا کند.دامپتراک مانند کامیون در پشت خود از مفصل و کفه پشتی برخودار است که بمنظور تخلیه بار استفاده میشود.  برای اینکه دامپتراک بتواند وزن سنگین خود را حرکت دهد به موتور بسیار قدرتمندی نیاز دارد. موتور دامپتراک در دو نوع دیزلی و الکتریکی بر روی دامپتراک نصب میشود. قبل از توضیح در مورد انواع لوازم یدکی دامپتراک ابتدا به معرفی و کاربرد دامپتراک می پردازیم با ما همراه باشید.

لوازم یدکی دامپتراک

در دامپتراک هایی که ظرفیت بار بالای ۳۰۰ تن دارند از موتور الکتریکی استفاده میشود که میتوان گفت در هر چرخ یک موتور استفاده میشود. نوع دیگر دامپتراک با موتور دیزلی میباشد. موتور دیزلی هفتاد درصد از انرژی رو تلف میکنند ولی ذخیره انرژی در دامپتراک های دیزلی ارزان و همچنین کم جاتر است. به عنوان یکی دیگر از لوازم یدکی دامپتراک می توان به چرخ ها اشاره کرد.برخی تصور میکنند که چرخ های دامپتراک تو پر هستند و چرخ های تو خالی نمیتوانند وزن آنرا تحمل کنند. ولی جالب است بدانید این قطعات دامپتراک مانند سایر ماشین آلات راهسازی به صورت تو خالی ساخته میشوند و قابلیت باد شدن دارند. برای اینکه دامپتراک بتواند در هر سطحی حرکت کند باید چرخ های تو خالی داشته باشد. دامپتراک به لطف چرخ های بادی خود میتواند در سطوح ناهموار به خوبی حرکت کند. تنها کاربرد چرخ های توپر میتواند در مواردی خاص آن هم بر روی چرخ های عقب باشد. کنترل دامپتراک به وسیله اتاق کنترل که در قسمتی از آن واقع شده انجام میشود. این اتاق کنترل میتواند در یک گوشه و یا در وسط دامپتراک قرار بگیرد. اتاق دامپتراک بر خلاف تصور از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست  و تشابه زیادی به سایر ماشین آلات راهسازی دارد. البته کنترل دامپتراک نیاز به آموزش و مهارت خاصی دارد و در صورتی که اشتباهی در کنترل آن رخ دهد خسارت های جبران ناپذیری را بر جا خواهد گذاشت.

اگر این ماشین بزرگ و بسیار عظیم الجثه دچار خرابی شود،‌تعمیر آن بسیار مشکل خواهد بود. کافیست یکی از قطعات دامپتراک با مشکل مواجه شود و کارایی خود را از دست بدهد. تعویض قطعه معیوب بسیار مشکل و پرهزینه خواهد بود. قطعات دامپتراک اگر کیفیت بالایی داشته باشند باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان در تهیه لوازم یدکی دامپتراک و تعویض قطعه معیوب خواهند شد. پس در خرید لوازم یدکی دامپتراک باید وسواس داشته باشید تا بتوانید قطعات با کیفیت تهیه کنید. شرکت سرویس قطعه اقدام به فروش لوازم یدکی دامپتراک با گارنتی و تضمین شده نموده که در صورت مشکل در قطعه میتوان به راحتی آن را تعویض نمود. قیمت لوازم یدکی دامپتراک همانطور که به آن نیز اشاره شد بالا میباشد، پس اگر بدنبال قیمت مناسب هستید بهتر است شرکت سرویس قطعه را برای خرید انتخاب کنید. شرکت سرویس قطعه وارد و عرضه کننده لوازم یدکی دامپتراک ، لوازم یدکی لودر و ماشین آلات راهسازی با رویکرد توزیع قطعات دامپتراک با کیفیت و قیمت بسیار مناسب، قرار دادهایی را با شرکت های مطرح تولید کننده لوازم یدکی دامپتراک در سراسر جهان نموده تا محصول با کیفیت به مشتری ارائه شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :